Basın Bültenleri

Estuz, 2015 yılı ihracat hedefini belirledi

Tuzun dengeli kullanımına önem veren ve Hayatın Dengesi yaklaşımıyla çalışmalarını sürdüren Estuz, yurtdışında giderek güçleniyor. İhracat yelpazesini hızla genişleterek ihracat yaptığı ülke sayısına yenilerini ekleyen Estuz, 2015 yılında 20 ülkeye ulaşarak, 4 milyon dolar ihracat gerçekleştirmeyi planlıyor.Tuz sektörünün önde gelen markalarından Estuz, ihracatta hedef büyüttü. Estuz, 2015 yılında 20 ülkeye 4 milyon dolarlık tuz ihraç etmeyi hedefliyor.

Estuz AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Özdemir, şu anda 12 ülkeye ihracat gerçekleştirdiklerini belirterek, her geçen gün ihracat yaptıkları ülkelere yenilerini eklediklerini kaydetti. Potansiyel pazarları arasında Avrupa ve Ortadoğu ülkelerinin yer aldığına dikkat çeken Özdemir, ağırlıklı olarak ihracat yaptıkları ürünler içerisinde katma değeri yüksek sofra tuzu, tuzluklu ürünler ve tablet tuz çeşitlerinin bulunduğunu söyledi.

Hızla genişlettikleri ürün grupları ve ambalaj çeşitlilikleri ile yurtdışı pazarlarda güçlerini giderek artıracaklarını vurgulayan Özdemir, ihracatta asıl atılımı 2015 yılında yapacaklarını kaydetti. Özdemir, yaklaşık 2.5 milyon dolar olan ihracatlarını önümüzdeki yıl 4 milyon dolara ulaştırmayı hedeflediklerini açıkladı.