أخبارنا

Estuz’ dan Çocuklara Sağlıklı Tarifler

Estuz’ dan çocuklara sağlıklı tarifler Tuz tüketim oranlarının Türkiye’de çok yüksek olduğu bilinen bir gerçek. Fazla tuzlu yemeklerle beslenen çocuklar, ilerleyen dönemlerde pek çok sağlık sorunuyla karşılaşabiliyor.

Damak zevki yeni gelişen çocuklar için dengeli tuz tüketimi bu dönemde daha çok önem kazanıyor. Dengeli tuz miktarı ile pişirilmiş yemeklerle büyüyen çocuklar, yetişkin yaşa geldiklerinde bilinçli tuz tüketicileri oluyor. Dengeli tuz tüketimi konusunda halkı bilgilendirmeyi görev bilen Estuz, yemek seçen, dışarıda sağlıksız gıdalarla beslenen çocuklarınıza evde yemek yemeyi sevdirecek sağlıklı tarifler sunuyor.

Havuçlu Gülen Yüz

Malzemeler

2 adet havuç

Yarım çay bardağı süt

Bir tutam Estuz Deniz Tuzu

Süslemek için Yarım çay bardağı bezelye

1 adet salatalık

2 adet zeytin

Hazırlanışı

Kabukları soyulmuş havuçları bir tencerenin içinde iyice haşlayın. Haşladığınız havuçlara süt ekleyerek ezin. Hazırladığınız püreyi servis tabağına yerleştirin. Karışıma gülen yüz şekli vermek için bezelye, salatalık ve zeytin süsleyin.

Sahanda Çiçek Yumurta

Malzemeler

Farkı renlerde 3 dolmalık biber, 3 adet yumurta

Bir tutam Estuz

Hazırlanışı

Dolmalık biber dilimlerini tavaya yerleştirin. İçine yumurtaları kırıp, yumurtanın şekil almasını sağlayın. Üzerine tuz ilave edin. Ve yumurtalarınızı pişirin. Çocuğunuza kahvaltıyı sevdirin.

KIDSGOURMET.COM.TR