Basın Bültenleri

2014’ü yatırım yılı ilan etti yüzde 20 büyüme hedefledi.

Tuzun dengeli kullanımına önem veren ve Hayatın Dengesi yaklaşımıyla çalışmalarını sürdüren Estuz, istikrarlı büyümesini sürdürüyor. Estuz, bu yıl da yüzde 20 büyüme hedefledi.

 

Tuz sektörünün önde gelen firmalarından Estuz, yatırımlarını sürdürüyor. 2013’ü başarılı bir yıl olarak geride bırakan bu yıl ise yüzde 20 büyüme planlayan Estuz, bu yıl içerisinde gerçekleştirecekleri yatırımlarla birlikte pazar payını da artırma hedefinde.

Her yıl ortalama yüzde 20 büyüdüklerini dile getiren Estuz Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Özdemir, bu yıl da aynı oranı yakalama hedefinde olduklarını bildirdi. 2013’ü başarılı bir şekilde kapattıklarının altını çizen Özdemir, “Geçen yıl satışlar gerek iç pazar gerekse dış pazar hacmi açısından oldukça iyiydi. Bu durum da 2014 yılının iyi geçeceği yönünde beklentilerimizi artırdı” dedi.

Modernizasyon ve kapasite artışına yönelik yatırımlar yaptıklarını belirten Vedat Özdemir, ambalajlama hattında kullandıkları dikey dolum makinelerini daha verimli makineler ile değiştirdiklerini söyledi. Özdemir, rotary sistem tuzluk dolum makinesi alarak tuzluk dolum hattı kapasitelerini de artırdıklarını bildiren Özdemir, 2013 yılını başarılı bir şekilde kapattıklarının altını çizdi. 2013 yılındaki başarının 2014 yılının da iyi geçeceği yönünde beklentilerini artırdığını söyleyen Özdemir, yeni ürünleri ile birlikte pazar paylarını da artırmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.